English Slovensky

EKO-CONTAINER SERVICE, s.r.o.

Týniště nad Orlicí

tel.: +420 495 535 707

 

IBC kontejner, sud, kanystr

 

ECS na Rallye Dakar 2018

Dakar 2018: Kolomý smutným rytířem letošní rally Dakar, Šoltys mile překvapil!

2. etapa 3.1.jpg
Oba piloti Tatra Buggyra Racing dorazili zdárně do cíle letošního jubilejního 40. ročníku rally Dakar. Martin Kolomý se musel kromě soupeřů prát i s nepřizní osudu, i přes to ale svou Tatra dovezl až do argentinské Córdoby. Martin Šoltys dokázal při své premiérové dakarské účasti dojet do cíle na dvanácté pozici. 

konec.jpg


14. etapa

Cíl - Kolomý: 19. místo (konečné hodnocení 11. místo)

        Šoltys:  14. místo (konečné hodnocení 12. místo)Předposlední etapa byla pohřebištěm pro techniku mnoha favoritů. Pilot týmu Tatra Buggyra Racing Martin Kolomý se s tím dokázal popasovat a dojel na třetí pozici. V průběžném pořadí tak poskočil na sedmé místo, Martin Šoltys je dvanáctý. 13. etapa.jpg


13. etapa

Cíl - Kolomý: 3. místo (po 13. etapách průběžné 7. místo)

        Šoltys:  ?. místo (po 13. etapách průběžné 12. místo)Martin Kolomý ve dvanácté etapě doslova letěl a do posledních kilometrů bojoval o letošní premiérové etapové vítězství. V průběhu se mu ale opět nevyhnuly trable, když měl defekt a těsně před cílem musel dotankovávat naftu. Nad jeho síly byl nakonec pouze holanďan Van Genugten na Ivecu. Zaznamenal tak třetí podiové umístění v tomto ročníku. Martin Šoltys dokončil etapu na 13. místě. 

12 etapa.jpg


12. etapa

Cíl - Kolomý: 2. místo (po 12. etapách průběžné 11. místo)

        Šoltys: 13. místo (po 12 etapách průběžné 13. místo)Pilota týmu TATRA Buggyra Racing Martina Kolomého připravily o pravní etapové vítězství dva defekty ve druhé části včerejší speciálky. Martin Šoltys také prožil na trati velké drama a do bivaku dojel až nad ránem, v závodě však pokračuje. Po náročné etapě má za sebou celý tým nejtěžší noc na celém Dakaru!


11 etapa.jpg


11. etapa

Cíl - Kolomý: 4. místo (po 11. etapách průběžné 12. místo)

        Šoltys: ?. místo (po 11. etapách průběžné ?. místo)Po zrušené deváté etapě se posádky vydaly zpátky do akce. Čekala na ně dle organizátorů nejtěžší etapa ze Salty do města Belén. Oba jezdci dnešní náročnou etapu spíše protrpěli. I přes to se probojovali do top 10.

10 etapa.jpg


10. etapa

Cíl - Kolomý: 10. místo (po 10. etapách průběžné 13. místo)

        Šoltys: 9. místo (po 10. etapách průběžné 11. místo)


V pořadí devátá etapa byla zrušena z důvodu neutuchajících dešťů a záplav na bolivijském území. Organizátoři se tak rozhodli především kvůli bezpečnosti. Tým TATRA Buggyra Racing tak využil "volný den" k přípravě závodních speciálů na závěrečnou část Dakaru. 

9 etapa.jpgMartin Kolomý se musel během osmé etapy opět potýkat s technickými problémy. Dokázal si s tím ovšem poradit výborně a do cíle dorazil na páté pozici. Do top 10 už mu nyní chybí "pouhé" dvě hodiny. Martin Šoltys dojel na dvanáctém místě a v celkovém hodnocení poskočil o příčku výše. 

8 etapa.jpg
 

 

8. etapa

Cíl - Kolomý: 5. místo (po 8. etapách průběžné 14. místo)

        Šoltys: 12. místo (po 8. etapách průběžné 11. místo)

Po volném dnu čekala jezdce první část maratonské etapy s cílem ve městě Uyuni. Martin Kolomý i přes potíže se sedadlem dojel jen těsně pod stupni vítězů, na které mu chyběla pouhá minuta. Martin Šoltys dokončil sedmou speciálu na čtrnácté pozici. 


7 etapa.jpg 

 

7. etapa

Cíl - Kolomý: 4. místo (po 7. etapách průběžné 14. místo)

        Šoltys: 14. místo (po 7. etapách průběžné 12. místo)
Tak jako stoupala nadmořská výška, stoupal také pilot týmu TATRA Buggyra Racing Martin Kolomý pořadím. Z osmého místa se dokázal prokousat až na druhé. Martinovi Šoltysovi dělala problém vysoká výška a šestou etapu tak celou protrpěl.  

kk.jpg


6. etapa

Cíl - Kolomý: 2. místo (po 6. etapách průběžné 14. místo)

        Šoltys: 15. místo (po 6. etapách průběžné 12. místo) 
Martin Kolomý dokončil pátou etapu na 6. místě. Toto umístění ovšem nemusí být konečné, měla by mu být odečtena ztráta za pomoc v první části závodu. Martin Šoltys si s náročnou etapou poradil opět skvěle a dojel čtrnáctý.

5 e.jpg
5. etapa

Cíl - Kolomý: 6. místo (po 5. etapách průběžné 14. místo)

        Šoltys: 14. místo (po 5. etapách průběžné 11. místo) Martin Kolomý dojel ve čtvrté etapě na třetí pozici, když nestačil pouze na vedoucího Nikolaeva na Kamazu a Villagru na Ivecu. Výkony Martin Šoltyse mají neustále stoupající tendenci a čtvrtou rychlostní vložku dokončil na osmém místě! V průběžném hodnocení je také osmý. 


6 (2).jpg

4. etapa

Cíl - Kolomý: 3. místo (po 4. etapách průběžné 15. místo)

        Šoltys: 8. místo (po 4. etapách průběžné 8. místo)
Třetí etapa, český pilot tatrovky Martin Kolomý stál v dunách dvacet kilometrů před cílem etapy. 

mc1_2024 - kopie.jpg


  

3. etapa

Cíl - Kolomý: nedojel 

        Šoltys: 13. místo (po 3. etapách průběžné 15. místo)
Druhá etapa, kolem peruánského města Pisco, se dařilo českým jezdcům. Martin kolomý dojel na čtvrtém místě. 

2. etapa 4.jpg


 

2. etapa

Cíl - Kolomý: 4. místo (po 2. etapách průběžné 4. místo)

        Šoltys: 14. místo (po 2. etapách průběžné 15. místo)Hned první etapa raily Dakar prověřila jezdce a potrápila favority. Jednička týmu Martin Kolomý nabral v úvodu drobnou ztrátu, když se zdržel na jedné z dun. Martinu Šoltysovi pak musela pomáhat rychlá asistence.

2. etapa 2.jpg

 


 

1. etapa

Cíl - Kolomý: 9. místo 

        Šoltys: 25. místo

        Vrňák: 32. místo

 

 

Více podrobností na: http://www.buggyra.com/

Další fotografie naleznete zde

 
 
Home